Podle všeho tu čtyři lidé odklínovali nepojízdné auto ve svahu v průjezdu u rodinného domu. „To vlivem samospádu sjíždělo dolů a osoby stály před ním a snažily se ho přibržďovat. Přitom ale jedna z nich uklouzla, upadla na zem a zbylé tři osoby auto neudržely. V důsledku toho vůz ženu přejel,“ popsala situaci policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Ženu dostali ven z pod auta rodinní příslušníci. Pak hned zavolali pomoc. „Profesionální hasiči z Uherského Brodu a Uherského Hradiště pomohli posádce zdravotnické záchranné služby uložit zraněnou do vakuové matrace a přenést do sanitního vozu,“ doplnila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Tragická dopravní nehoda částečně uzavřela hraniční přechod Střelná na Vsetínsku
Tragická nehoda u hraničního přechodu Střelná. Řidička najela do skupinky chodců

Hasiči současně zajistili místo pro přistání vrtulníku na okraji obce. Ten zraněnou transportoval do nemocnice v Olomouci.

Žena přejetá autem utrpěla závažná zranění. „Uvedli jsme ji do umělého spánku a připojili na umělou plicní ventilaci. Byla předána Zdravotnické záchranné službě Olomouckého kraje k transportu do traumacentra,“ upřesnila uvedla Barbora Truksová Zuchová ze Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje.

Přesné okolnosti této nešťastné události šetří policisté z obvodního oddělení v Uherském Brodě.