Ze zavinění dopravní nehody z pátečního večera, která se stala ve Starém Městě na ulici Luční, je podezřelý 39letý cyklista. „Ten se při jízdě nevěnoval řízení, vjel do dráhy osobnímu vozidlu, přičemž došlo ke střetu. Při nehodě utrpěl cyklista lehké zranění, se kterým byl převezen do nemocnice v Uherském Hradišti. Při dechové zkoušce byl u cyklisty zjištěn v krvi alkohol a to 2,52 promile,“ poznamenala hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Další cyklista je podezřelý také ze sobotní dopravní nehody na Sokolovské ulici v Uherském Hradišti. Tam se jednalo o 29letého muže ze Starého Města, jenž se ve směru od Jarošova plně nevěnoval řízení jízdního kola, najel na obrubník a upadl na vozovku. S lehkým zraněním byl i on převezen do nemocnice. „Také u tohoto cyklisty dechová zkouška prokázala alkohol v krvi a to 2,69 promile,“ poznamenala Zámečníková a dodala, že když byl cyklista vyzván k odběru krve, z nemocnice utekl.

V sobotu večer ve Starém Městě na ulici Velehradská vstoupil bezprostředně do vozovky před projíždějící auto 44letý chodec s 3,17 promile alkoholu v krvi, který se střetl s vozidlem a v důsledku toho byl těžce zraněn. Pod vlivem alkoholu v sobotu havaroval mezi obcí Osvětimany a chatovou oblastí Vranovy žleby 53letý řidič motocyklu Peugeot. Ten při rychlé jízdě v klesání s motocyklem upadl a lehkým zraněním byl převezen do nemocnice. Policisté mu naměřili 2,29 promile alkoholu v krvi.

Poslední nehoda, kde byl viníkem alkohol, se stala mezi Šumicemi a Uherským Brodem. Tam je ze zavinění podezřelý 24letý řidič osobního vozidla BMW, jenž při vyjíždění a odbočování z místa ležícího mimo komunikaci nedal přednost v jízdě projíždějící Škodě Octavia. Došlo ke střetu vozidel, které se naštěstí obešlo bez zranění. „U podezřelého řidiče byl dechovou zkouškou zjištěno 1,24 promile alkoholu v krvi.