V prvním případě k nehodě s cyklistou došlo již v pátek 8. srpna v odpoledních hodinách. Viníkem byl 31letý cyklista, který se plně nevěnoval řízení jízdního kola a zezadu narazil do jedoucího vozidla. U řidičky nabouraného vozidla byla dechová zkouška negativní, cyklista měl ale v krvi 2,77 promile alkoholu. Škodu policisté vyčíslili na 2 000 Kč.

Druhá nehoda s cyklistou se stala v katastru obce Kněžpole. „Ze zavinění je podezřelý 42letý cyklista, který se plně nevěnoval řízení, najel na travnatou krajnici a upadl na vozovku. Způsobil si lehké zranění hlavy. Dechovou zkoušku policisté vzhledem ke zranění nemohli uskutečnit, muž se ale podrobil krevnímu testu na alkohol. Cyklista totiž jevil známky opilosti,“ vysvětlila uherskohradišťská policiejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Další nehoda, ze které je podezřelý cyklista se stala v neděli 10. srpna v podvečer, se stala v úseku mezi Traplicemi a Jalubí. Do 19letého cyklisty mělo v kritickém úseku narazit vozidlo, které ale následně odjelo. Cyklista utrpěl po pádu na zem oděrky a pohmožděniny na těle. Pracovníci rychlé záchranné služby ho převezli do nemocnice k ošetření, kde policisté také provedli dechovou zkoušku na alkohol. Ta ukázala, že cyklista měl při události 3,29 promile alkoholu v krvi.

Při víkendových kontrolách na silnicích policisté kontrolovali také dva řidiče s alkoholem v krvi. „Oba měli přes jednu promili alkoholu v krvi. Další dva řidiči řídili vůz bez řidičského oprávnění,“ doplnila víkendovou statistiku Zámečníková.