Záchranáři na místo povolali také vrtulník letecké záchranné služby, který transportoval jedno ze zraněných dětí do brněnské Fakultní nemocnice.

Hasiči přijali oznámení o nehodě dvanáct minut po desáté hodině. Na místě zasáhla profesionální jednotka z Uherského Brodu.

„Došlo ke zranění čtyř osob, z toho dvou dětí,“ potvrdil mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jakub Omelka upřesnil, že jedno ze zraněných dětí bylo letecky transportováno vrtulníkem ZZS Jihomoravského kraje do Fakultní nemocnice v Brně.

Druhé dítě převezla zdravotnická posádka do Uherskohradišťské nemocnice.

„Rozsah poranění vzhledem k tomu, že se jednalo o děti, nebudeme komentovat,“ poznamenal Omelka.

Žena podle něj utrpěla středně těžké poranění v horní části těla a sanitka ji převezla na úrazovou ambulanci nemocnice v Uherském Hradišti.

„Muž utrpěl pouze drobná zranění v oblasti obličeje. Byl ošetřen na místě a putoval stejnou sanitkou jako žena do Uherského Hradiště,“ dodal mluvčí zdravotníků.

Na místě nehody zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Hasiči asistovali zdravotníkům při nakládání zraněných do sanitky.

„Následně jsme provedli protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem,“ doplnil mluvčí hasičů Roman Žemlička s tím, že silnici číslo 490 bylo nutné během zásahu záchranářů uzavřít.

Záchranáři zasahují v sobotu 15. ledna 2022 dvě hodiny po poledni u dopravní nehody dvou osobních vozů mezi obcí Modrá a rekreační oblastí Bunč.
Na namrzlé silnici u Modré se srazila dvě auta