Jako první pomáhali u dopravní nehody na obchvatu Uherského Hradiště, která se stal kolem desáté hodiny dopoledne. „Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že na hlavním silničním tahu I/50 došlo mezi obcemi Vésky a Míkovice k dopravní nehodě mezi dvěma osobními vozy značek Škoda Octavia a Seat Leon. Po vzájemném bočním střetu v prostoru křižovatky došlo ke zranění řidičky škodovky. Ta zůstala se svým zraněním ve vozidle. V druhém autě cestovali dva muži, z nichž nejméně jeden měl bolesti,“ popsal následky nehody mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Hasičům, kteří přijeli na místě jako první následováni zdravotníky, se podařilo poškozené dveře u řidičky otevřít bez pomoci speciálního hydraulického zařízení a byl vytvořen prostor pro lékaře. Po fixaci krku a hlavy byla žena přenesena do sanitky a po ošetření byla odvezena do nemocnice k další nezbytné péči. Druhý zraněný pacient byl později také odvezen na vyšetření. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla částečně omezena doprava na hlavním tahu.

Osm minut před půl čtvrtou odpoldne pak byli hasiči informováni o požáru osobního auta Renault v obci Korytná. Profesionálové z Uherského Brodu, které posílili dobrovolní hasiči z Korytné. Ti proti požáru auta použili celkem tři přenosné hasicí přístroje, po příjezdu profesionální jdnotky bylo nataženo vodní vedení a požár byl dohašen. „Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn. Společným zásahem se podařilo zabránit rozšíření plamenů na celý vůz,“ poznamenal Mitáček.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo požáru ohledáno. Majitel vypověděl, že přijel s vozem odpoledne domů a auto zaparkoval. Asi po deseti minutách ucítil jeho soused kouř a následně uviděl hořící auto. Okamžitě ho také o požáru informoval a společně se pak snažili hasit plameny pomocí vody ze zahradní hadice. Další šetření ukázalo na možnost technické závady. Požár zasáhl motorový prostor auta a majiteli způsobil škodu asi za čtyřicet tisíc korun.