Jak ale záchranáři a policisté na místě události zjistili, ve vozidle se nenacházely žádné zraněné osoby. Nebyly tam totiž vůbec žádné osoby. Informaci Deníku potvrdila krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

„Řidič nezvládl mírnou zatáčku, vjel mimo komunikaci, kde narazil do stromu a převrátil vozidlo na střechu. Při příjezdu záchranářů bylo vozidlo opuštěné, proto policisté prohledávali nejbližší okolí, jestli se zde nenacházejí zraněné osoby," přiblížila krajská mluvčí policie.

Podle ní případ dopravní nehody budou policisté nadále prověřovat. Zda se řidič dopustil protizákonného jednání, nechtěla s určitostí policie potvrdit.

„Zatím nelze říct, jaká sankce viníkovi hrozí. Nejdříve musí policie prověřit okolnosti dopravní nehody," doplnila Lenka Javorková. Na dotaz Deníku dodala, že majitel vozidla je z Uherského Hradiště, zda však vozidlo řídil v době nehody bude předmětem dalšího šetření policie.

Případ, kdy řidič po dopravní nehodě opustil vozidlo a z místa utekl, se v Dolním Němčí nestal poprvé. V dubnu před třemi lety skončila také na střeše škodovka, tentokrát Felicie.

Stejně jako v neděli, vozidlo narazilo do stromu a poté sloupu elektrického vedení, náraz vozidlo odmrštil a to skončilo stejně jako o víkendu převráceno na střeše uprostřed komunikace.

Společně s řidičem se podle svědků vysoukal z vozidla spolujezdec a oba pak pelášili od převráceného auta neznámo kam.

O půl roku později pak došlo k podobnému scénáři, i když v tomto případě se později řidič, který naboural tři vozidla, zranil dva lidi a od nehody utekl, sám šel přihlásit na policii.

Řidič při nedělní ranní hodině jen těsně minul nedávno opravený kříž v Dolním Němčí. „Jsem moc rád, že jej řidič nepoškodil, je nově opravený a oprava stála desítky tisíc korun," uvedl starosta František Hajdůch.

Z dostupných informací mi bylo sděleno, že ve vozidle nebyl zřejmě nikdo zraněn, tomu jsem velmi rád," doplnil starosta Dolního Němčí.

Prázdné vozidlo nakonec zabezpečili hasiči proti úniku kapalin.

„Po příjezdu dopravní policie a provedení dokumentace nehody provedla jednotka převrácení vozu zpět na kola a naložila je na odtahovou službu. Po dokončení úklidu komunikace byl zásah hasičů na místě ukončen krátce po sedmé hodině," přiblížil mluvčí krajských hasičů Pavel Řezníček.