Právě na uspěchanost doplatil v sobotu navečer 14. července řidič mercedesu. Bylo půl sedmé, když dvaadvacetiletý muž jedoucí od Uherského Brodu začal mezi Veletinami a Podolím předjíždět auto, které jelo před ním.

Jenže v protisměru jela vozidla, která předjížděl jiný řidič. Aby zabránil střetu, začal brzdit a poté strhl řízení.

"Tak se chtěl zařadit za vozidlo, které původně předjížděl. Jenže tento manévr mu nevyšel. Auto dostalo smyk a havarovalo vpravo mimo silnici,“ uvedla Mile

na Šabatová, hradišťská policejní mluvčí. Jeho vůz se naštěstí s nikým nestřetl a všichni vyvázli bez zranění. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška. Škoda je předběžně vyčíslena na sedmdesát tisíc korun.

Se smykem se ve středu odpoledne potýkal dvaačtyřicetiletý řidič kamionu. V úseku mezi Hlukem a Dolním Němčí nezvládl řízení a havaroval do příkopu. I v tomto případě vyšla dechová zkouška negativní. Způsobená škoda dosáhla šedesáti tisíc korun.

Zdravotní indispozice zapříčinila havárii jednačtyřicetileté řidičky passatu. Žena jela v pondělí odpoledne 17. července směrem na Uherský Brod.

U obce Podolí s vozidlem přejela do protisměru a poté havarovala vlevo mimo silnici. I tato nehoda se obešla bez zranění.
Mikrospánek ve čtvrtek brzy ráno přepadl dvaapadesátiletého řidiče octavie ve chvíli, kdy projížděl levotočivou zatáčkou. K události došlo v obci Podolí.

Vozidlo vyjelo vpravo mimo silnici, kde narazilo do vjezdové závory. Ke zranění řidiče nedošlo a alkohol u něj vyloučila dechová zkouška. Škoda je v tomto případě vyčíslena na sto čtyřicet tisíc korun.

O několik hodin později doplatil na nepozornost devětatřicetiletý řidič nákladního vozidla, který jel v koloně vozidel ze Slovenska směrem na Starý Hrozenkov.

Při rozjíždění omylem zařadil zpátečku a narazil do za ním stojícího vozidla značky Porsche. Na vozidlech vznikla sto šedesátitisícová škoda. (poh)