Pětapadesátiletého cyklistu zastavila policejní hlídka v pátek po desáté hodině večer na křižovatce za Starým Městem. I přesto, že byla tma, cyklista jel bez stanoveného osvětlení. Poté u něj hlídka provedla dechovou zkoušku, která vykázala hodnotu 1,8 promile alkoholu. Muže nyní čeká řízení na odboru dopravy včetně pokuty až do výše padesáti tisíc korun.

O něco méně nadýchal devětapadesátiletý řidič fordu. V sobotu dopoledne ho policisté zastavili v ulici Vlčnovská v Uherském Brodě. Muž přiznal, že předešlý den popíjel pivo. Policisté mu naměřili 1,23 promile. Na místě mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Pátrání po nebezpečných pachatelích, kteří měli v pondělí přepadnout vůz pošty v Hornom Srnie na Slovensku
Manévry na Slavičínsku: bandity ze Slovenska loví desítky policistů
Pátrání po nebezpečných pachatelích, kteří měli v pondělí přepadnout vůz pošty v Hornom Srnie na Slovensku
Policisté v pátrání po lupičích mají první stopy, oblast hlídali i v noci

Zákaz řízení na osmnáct měsíců vyslovil Okresní soud v Uherském Hradišti čtyřiatřicetiletému muži v polovině minulého roku. V sobotu dopoledne tento zákaz porušil a usedl za volant fabie. Policisté jeho jízdu ukončili v Uherském Hradišti v ulici Sokolovská. „Za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu hrozí až dvouleté vězení,“ sdělila Milena Šabatová, hradišťská policejní mluvčí.

Velmi nezodpovědně se v neděli kolem jedenácté večer zachoval třiatřicetiletý muž za volantem felicie, který projížděl Jalubím. Policejní hlídka chtěla u řidiče provést kontrolu, proto vyrazila za vozidlem. Muž zřejmě dostal strach a snažil se hlídce ujet. V obci mu ručička na tachometru dosáhla až na 140 km/h. Řidič na žádnou z výzev k zastavení nereagoval a ujížděl dál. Přesto ale zanedlouho zastavil. Ve vysoké rychlosti totiž nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou přes most a před potokem prudce dupl na brzdu. Poté mu policisté okamžitě zablokovali cestu. Důvodem jeho jednání byla zřejmě platná blokace řidičského průkazu a pozitivní test na drogy. 

Ilustrační foto.
Zloděj v Bojkovicích ukradl z auta věci za skoro 34 tisíc korun