Provoz na trati byl plně obnoven až v 01. 20 hodin. Informoval o tom mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Mladíka podle něj srazil spěšný vlak jedoucí z Brna do Bylnice. Zemřelý se podle Drápala pohyboval v prostoru veřejnosti nepřístupném.

„Strojvedoucí muže viděl ve zhruba stometrové vzdálenosti. Přestože začal okamžitě brzdit a houkat, nepodařilo se mu srážce zabránit. Osmnáctiletý mladík z Uherského Brodu na místě zemřel," poznamenal mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental, podle nějž policisté nezjistili cizí zavinění.

„S nejvyšší pravděpodobností šlo o sebevraždu," doplnil Aleš Mergental.

Škoda na vlaku činí zhruba 10.000 korun. „Pro jednadvacet cestujících byl přistaven náhradní autobusový spoj," poznamenal mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Prostor v kolejišti veřejnosti nepřístupný je podle Martina Drápala takový, kde lidé nemají povoleno přecházet.

„Za porušení tohoto zákazu může Drážní úřad udělit případným viníkům pokutu až do výše deset tisíc korun," upozornil Martin Drápal.

Záchranáři v neděli dopoledne ve Zlínském kraji zasahovali i u dalšího neštěstí na železnici. Osobní vlak srazil mezi Kunovicemi na Vsetínsku a Osíčkem na Kroměřížsku muže, který na místě zemřel. Podle policie pravděpodobně také on vstoupil do kolejiště z vlastní vůle.

Při nehodách, kdy vlak srazí člověka, tak už v letošním roce zahynulo víc než 150 lidí. Drápal v minulém týdnu upozornil, že obětí těchto kolizí je letos zatím nejvíc za poslední roky.