Dopravní policisté nejprve vyjížděli k havárii mladé řidičky Peugeotu, která krátce po desáté hodině dopoledne projížděla mezi Nedakonicemi a Polešovicemi a při jízdě si počínala tak neopatrně, že dostala na mokré silnici smyk. Poté auto vyjelo mimo silnici, kde se převrátilo na střechu.

Při nehodě došlo ke zranění dítěte, které s ženou cestovalo. Škoda na vozidle je předběžně odhadnuta na osmdesát tisíc korun.

Devadesátitisícová škoda vznikla na Fiatu, které v pravé poledne řídil jednasedmdesátiletý muž. Námraza jej překvapila mezi Hlukem a Kunovicemi.

„Také jeho auto dostalo smyk, vyjelo mimo silnici a narazilo do keřů. Tam se ještě i s pasažéry převrátilo na střechu. Muž i jeho spolujedoucí utrpěli zranění, které si vyžádalo převoz do Uherskohradišťské nemocnice. Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou," informovala mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová.

V nemocnici skončil také osmnáctiletý řidič Peugeotu, který v 15 hodin havaroval mezi Korytnou a Nivnicí. Ani on nezvládl řízení na mokré silnici a dostal smyk. Vozidlo vjelo do příkopu a převrátilo se na střechu.

„Upozorňuji všechny řidiče, aby dbali na výborný technický stav vozidla a na způsob jízdy. Za volantem je důležité přizpůsobit jízdu stavu a povaze vozovky a povětrnostním podmínkám. Právě to ovlivňuje, zda řidič dorazí do cíle v pořádku," doplnila policejní mluvčí své varování.