„Všechno bylo úplně v pohodě a najednou se ten strom zřítil, bylo to strašně rychlé. V ten okamžik pod ním procházelo několik lidí. Když to spadlo, zůstali pod ním,“ popsal první okamžiky neštěstí Zdeněk Langr, jehož stánek stojí asi pět metrů od místa, kde se strom zřítil. Dodal, že okamžitě jako asi dalších pětadvacet lidí sáhlo pro telefonu a vytočilo záchranku. Někteří se dokonce pokoušeli poskytnout zraněným první pomoc.

„I já jsem se šel na místo podívat, ale netroufnul jsem si vůbec nijak zasahovat, protože jsem se bál, že bych jim spíš uškodil,“ řekl trhovec.

Smutně dodal, že pohled, který se mu naskytl, byl strašný. „Ležel tam asi desetiletý kluk, byl v bezvědomí. Z nosu a uší mu tekla krev. Kousek dál jsem viděl na zemi asi tak padesátiletou ženu,“ přiblížill Langr.

Podle něj pak následovala blesková záchranná akce. „První přijela městská policie. Několik málo minut poté záchranka a nakonec ještě hasiči,“ přiblížil.

Kousek od místa neštěstí stál i Josef Vyorálek.. „Ozvalo se prasknutí a během několika sekund strašná rána. Začaly se ozývat výkřiky. Lidi se sbíhali, každý se šel podívat, co se stalo,“ popisoval Vyorálek. „Když jsem přišel blíž, sevřelo se mi srdce i žaludek. To, co jsem tam viděl, mi zůstane v paměti asi ještě pěkně dlouho,“ uzavřel Vyorálek.

Čtěte více: vpravo nahoře Související články