„Jednasedmdesátiletý řidič trabantu přijíždějící k hlavní komunikaci od Zlechova nedal přednost vozidlu Škoda Superb, které jelo od Starého Města a došlo ke střetu. Jednačtyřicetiletý řidič superbu skončil s vozidlem mimo komunikaci,“ uvedl mluvčí policistů v Uherském Hradišti Radomír Šiška.

Materiální škoda byla podle jeho slov předběžně vyčíslena na dvě stě tisíc korun. Alkohol byl dechovou zkouškou u obou řidičů vyloučen.

Havarovali motorkáři a čtyřkolkař. Se zraněními skončili v nemocnici
Motorkáři a čtyřkolkař skončili po nehodě na Zlínsku a Slovácku v nemocnici

„Po nárazu zůstal trabant na silnici, druhý vůz sjel do pole, kde se po několika metrech zastavil. Oba muži za volantem utrpěli zranění a skončili v nemocnici. Řidiče trabantu vytáhli hasiči ven na páteřové desce a předali do péče posádce zdravotnické záchranné služby,“ řekla mluvčí krajských hasičů ve Zlíně Lucie Javoříková.

Při příjezdu záchranářů na místo byl senior v autě zaklíněný.

„Stěžoval si především na bolesti v levé části žeber a levého lokte,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Gabriela Netopilová Sluštíková.

Sedmdesátiletý muž se vážně zranil při práci s flexou
Sedmdesátiletý muž se vážně zranil při práci s flexou, letěl pro něj vrtulník

Záchranáři podle ní muže imobilizovali krčním límcem, společně s hasiči jej z auta vyprostili na páteřní desce, imobilizovali vakuovou matrací, podali léky tišící bolest a další nezbytné medikamenty, ošetřili a překryli rány a oděrky. Seniora transportovali na traumatologii Uherskohradišťské nemocnice.

Na stejné oddělení odvezli také druhého řidiče, který podle prvotních vyšetření na místě žádná vážná zranění neutrpěl.Jakmile policisté zadokumentovali místo nehody, odtáhli hasiči Trabanta mimo komunikaci, aby nebránil v provozu.