Podle mluvčího krajských hasičů Ivo Mitáčka měl motorista opravdu mimořádné štěstí, že osobní vlak narazil do nákladového prostoru dodávky. „Stačil metr a nehodu by asi nepřežil. Zadní nákladový prostor dodávky byl totiž odtržen a jedna bočnice zůstala na kabině vlakové soupravy,“ přiblížil Mitáček.

Příčinu nehody vyšetřují policisté. „Dodávka vjela na přejezd v době, kdy neměla. Řidič nerespektoval značku Stop,“ řekla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Podle ní vznikla jen na zdemolovaném automobilu škoda za dvě stě tisíc korun, na soupravě Regionova asi čtyři sta tisíc. „Strojvedoucí jel povolenou rychlostí šedesát kilometrů v hodině, ale brzdná dráha vlaku je stovky metrů. Od osmi do jedenácti hodin byla kvůli nehodě přerušena železniční doprava v tomto směru. Zajistili jsme však náhradní autobusy,“ sdělil Petr Šťáhlavský z tiskového odboru Českých drah.

Řidič dodávky neměl pro svůj čin omluvu. „Jel jsem tudy tisíckrát, potisícíprvní se to stalo. Nedával jsem prostě pozor,“ přiznal muž, jež však chtěl zůstat v anonymitě.

O vyproštění dodávky z kolejí zpět na silnici se měli postarat přerovští drážní hasiči se svým jeřábem. I ti však všera havarovali nedaleko místa střetu dodávky s vlakem. „Několik set metrů před místem zásahu projížděli křižovatkou se zapnutým výstražným zařízením, když z vedlejší silnice vjel na zelenou do křižovatky osobní automobil. Hasiči se snažili zabránit střetu, a proto vozidlo strhli na stranu,“ vysvětlil Mitáček.

Dodal, že vyprošťovací vůz narazil do zábradlí u chodníku na mostu. „Značně byla poškozena také kabina jeřábu. Při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn,“ doplnil mluvčí krajských hasičů.

Na vyprošťovací práce k železniční nehodě byl nakonec povolán náhradní jeřáb drážních hasičů z Olomouce.