"Čtyřiačtyřicetiletý motorkář jel od Bílovic směrem na Topolnou. Zřejmě spěch ho dohnal k rozhodnutí, že předjede před ním jedoucí traktor s přívěsem. Jenže předjížděl v místě, kde neměl dostatečný rozhled . A tak se stalo, že při tomto manévru čelně narazil do protijedoucího vozidla Škoda Octavia. Nárazem byl motocykl odhozen zpět do svého pruhu, kde se střetl s vozidlem Škoda Superb jedoucím na Topolnou. Od tohoto se odrazil a skončil v poli," popsala karambol mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová.

Mezitím Škoda Octavia, se kterou se motocyklista čelně střetl, vlivem nárazu přejela do protisměru, kde narazila do automobilu značky Kia.

"Kromě řidiče z vozidla Škoda Superb utrpěli všichni zranění, se kterým je přivolaní záchranáři převezli do nemocnice. Dechové zkoušky vyšly negativní," dodala Milena Šabatová.

V době příjezdu hasičů byly podle jejich mluvčího Romana Žemličky zraněné osoby v péči Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje.

Zranění byli podle mluvčího krajských záchranářů Jakuba Omelky tři.

„Řidič motocyklu ročníku 1978 měl zraněnou dolní končetinu a převezli jsme jej na úrazovku do Uherskohradišťské nemocnice, stejně jako pasažéry z automobilů ročníků 1960 a 1984, kteří utrpěli středně těžká zranění v podobně zhmožděnin,“ dodal Jakub Omelka. Škoda je podle policistů předběžně vyčíslena na bezmála 600 tisíc korun.

Vrtulník přiletěl pro popáleného muže, jemuž poskytli první pomoc sousedé
Vrtulník přiletěl pro popáleného muže, jemuž poskytli první pomoc sousedé