Dopravní nehoda, při níž došlo ke zranění dvou lidí, se stala krátce před šestou hodinou na tamní křižovatce ulic Těšovská, Dr. Horáka a U Dvora.

„Sedmačtyřicetiletý zahraniční řidič nákladní soupravy přepravující mouku jel po hlavní silnici Těšovská směrem na Luhačovice. V křižovatce zřejmě až na poslední chvíli zaregistroval před ním stojící osobní automobil značky Renault Duster, odbočující vlevo. Aby se na mokré vozovce vyhnul střetu, strhl řízení do protisměru a tam se čelně srazil s protijedoucí nákladní soupravou převážející krmivo. Po nárazu byla protijedoucí souprava s krmivem odhozena na zídku rodinného domu a souprava s moukou poté ještě narazila do renaultu,“ popsala událost policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Při dopravní nehodě se podle ní zranili oba řidiči nákladních souprav, dvoučlenná osádka osobního automobilu vyvázla bez zranění. Dechové zkoušky na alkohol byly u všech řidičů negativní.

„Na nákladních vozidlech vznikla škoda milion šest set tisíc korun, na osobním automobilu sto padesát tisíc korun a na zídce deset tisíc korun. Komunikace je stále zcela uzavřena. Policejní hlídky odklánějí provoz. Uzavírka ještě několik hodin potrvá. Je třeba odklidit poškozená auta,“ sdělila policejní mluvčí v pátek krátce po 13. hodině.

Nehoda je i nadále v šetření dopravních policistů.