„Po nárazu se auto převrátilo na střechu. Bezohledný řidič z místa nehody utekl a ve voze zanechal zraněnou spolujezdkyni,“ vylíčil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Pomoc poskytli místní

Teprve osmnáctiletá dívka, která později prozradila, že je stopařka, se z vraku dostala sama, protože se obávala výbuchu. Zůstala ležet asi dvacet metrů od auta u silnice. Pomocnou ruku jí podali obyvatelé okolních domů.

„Přinesli jí deku a zavolali pomoc. Jeden z nich také použil přenosný hasicí přístroj, protože se z vraku vozu kouřilo a on se domníval, že hoří v motorovém prostoru,“ ocenil duchapřítomnost meziříčských Mitáček.

Poraněnou dívku si za nedlouho převzal do péče přivolaný lékař. Její zranění se naštěstí nakonec neukázala jako vážná.

„Lékař osmnáctileté ženě ošetřil pohmožděný kotník. Měla také po nehodě naražená záda, proto ji zdravotníci převezli na chirurgickou ambulanci nemocnice ve Valašském Meziříčí,“ informoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Hasiči se po nehodě ještě věnovali vraku vozu, který zajistili proti případnému požáru. Po zadokumentování havárie převrátili auto zpět na kola. Provozní kapaliny a oleje, které z vozu unikly, hasiči zlikvidovali sorbenty.
Šofér je z Valašského Meziříčí

O nehodu a zejména útěk nezodpovědného řidiče se poté začala intenzivně zajímat také policie. Kriminalisté vypátrali, že šofér bydlí ve Valašském Meziříčí.

„Prozatím se nám jej však v místě jeho bydliště nepodařilo zastihnout,“ informoval včera odpoledne asistent policejního ředitele ve Vsetíně Ivo Zgarba.

Podle jeho slov bude mít muž policistům co vysvětlovat. „Zajímá nás zejména, co ho vedlo k útěku. Je možné, že mohl být pod vlivem alkoholu,“ nastínil Zgarba. Policisté budou proto také zjišťovat, kde se muž pohyboval před jízdou a nehodou.

„Klíčové bude svědectví mladé stopařky,“ poznamenal Zgarba.

Řidič se zřejmě nevyhne trestnímu stíhání za neposkytnutí pomoci.

„Tato varianta přichází v úvahu,“ mínil Zgarba.

Trestní zákon přitom stanoví, že řidič, který po dopravní nehodě, neposkytne člověku, který utrpěl újmu na zdraví, potřebnou pomoc, ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného, bude potrestán až třemi lety za mřížemi.