Tam však jel od Uherského Brodu kamion, jehož řidič se snažil vyjet co nejvíc vpravo. Opel ovšem narazil levou čelní částí do levé přední části kamionu a po nárazu byl odhozen zpět vpravo, kde se na krajnici zastavil. Kamion se poté převrátil na bok do příkopu.

„Sedmapadesátiletý řidič opelu utrpěl při střetu zranění, kterým na místě podlehl. Jeho spolujezdkyně byla se zraněním převezena do nemocnice. Další spolujezdkyně neutrpěly zranění. Řidič kamionu vyvázl bez zranění," informoval mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Na místo vyjelo několik policejních hlídek, jednak vyšetřovat okolnosti tragické nehody, ale také odklánět dopravu, která byla na tomto tranzitním tahu téměř tři hodiny uzavřena. Jedná se o druhého člověka, který v letošním roce zemřel při dopravní nehodě na silnicích Uherskohradišťska.

K podobné nehodě, která si naštěstí nevyžádala lidskou oběť, došlo v ten samý den po šesté hodině ráno v Uherském Brodě. Od centra města ve směru na Luhačovice jel řidič osobního hyundai, který na rovném úseku náhle přejel do protisměru. Tam přijížděl od Luhačovic kamion.

„I když řidič kamionu najel na chodník vedoucí podél domů, střetu se nevyhnul. Při nárazu byl těžce zraněn třiapadesátiletý řidič z hyundaie, který byl letecky transportován do olomoucké nemocnice. Jeho dvaadvacetiletý spolujezdec byl zraněn lehce. Příčina nehody se prozatím vyšetřuje," doplnil policejní mluvčí.