V pátek hasiči asistovali u dopravní nehody v Uherském Ostrohu a Uherském Brodě, při kterých došlo ke zranění několika osob.

„Krátce po jednadvacáté hodině večerní vyjížděli hasiči na pomoc k vážné dopravní nehodě u Podolí. Došlo tam ke střetu dvou dodávek z Ukrajiny a Německa, při kterých bylo ohroženo celkem devět osob včetně tří dětí. Jedna osoba byla převezena do nemocnice, ostatní byly ošetřeny na místě. Nehoda na hlavním silničním tahu I/50 značně omezila provoz,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

K další dopravní nehodě osobního automobilu došlo po půlnoci v Dolním Němčí. Tam vozidlo značky Volkswagen Passat dostalo v obci ve vysoké rychlosti smyk, přesunulo se mimo vozovku, kde se převrátilo na bok a zablokovalo chodník mezi rodinným domem a stromem.

Na pomoc na místo vyjížděli také profesionální hasiči z Uherského Hradiště a jejich kolegové z Uherského Brodu. Zdravotníci na místě ošetřili dva mladíky a jednu dívku, jeden mladý muž byl nakonec převezen do nemocnice s podezřením na zranění krční páteře.

„Hasiči vrak zajistili proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Hasiči i policisté měli práci také s udržením veřejného pořádku v davu podnapilých, kteří se na havárii přišli podívat a neustále narušovali provoz zásahu,“ doplnil Mitáček.