Na tamější křižovatce nerespektoval dopravní značení "Dej přednost v jízdě" a narazil do Fordu jedoucího od Starého Hrozenkova. Nehoda si vyžádala naštěstí jen lehké zranění u řidiče motorky, se kterým byl převezen do Uherskohradišťské nemocnice.

„Policisté z dostupné evidence zjistili, že na motorce byla umístěna registrační značka, která byla přidělena úplně jinému motocyklu. Dále její řidič nepředložil doklady k motorce a ani řidičský průkaz a to z toho důvodu, že žádný nevlastní. Navíc se při dechové zkoušce prokázalo, že jednačtyřicetiletý řidič před jízdou notně popíjel. Nadýchal totiž přes tři promile alkoholu," vyjmenovala přehled hříchů účastníka nehody mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová.

Škoda, která při nehodě vznikla, je podle jejích slov předběžně vyčíslena na čtrnáct tisíc korun. Samotný řidič je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může jít až na tři roky za mříže.

S alkoholem se nicméně v ten samý den potýkal i čtyřicetiletý řidič Felicie. Toho policisté zastavili v Uherském Brodě v půl čtvrté odpoledne. V jeho případě dechový přístroj naměřil 1,43 promile alkoholu. Tomuto muži podle zákona hrozí až roční vězení.