Před půl sedmou ráno se v Šumicích na přechodu pro chodce u vlakového nádraží střetla padesátiletá řidička Škody Felicie se sedmnáctiletým mladíkem.

„Řidička se zřejmě nevěnovala řízení a mladíka na přechodu neviděla. Mladík utrpěl lehké zranění, se kterým jej převezli do hradišťské nemocnice,“ popsal nehodu mluvčí hradišťské policie Aleš Mergental.

Jen o deset minut později narazil ve Starém Městě Opel Corsa do ženy přecházející po přechodu na zelenou. Třiapadesátiletý řidič odbočoval z hlavní silnice vlevo a najel do stejně staré ženy, která šla spořádaně po přechodu. Žena vyvázla s lehkým zraněním.

Kolem deváté hodiny dopoledne se stala další nehoda v Boršicích u odbočky na Stříbrnice. „Dvaadvacetiletá žena v osobním renaultu vyjížděla z autobusové zastávky a zřejmě si nevšimla, že za ní ve stejném směru jede po silnici cyklista. Při vjíždění na silnici tak došlo k bočnímu střetu auta se čtyřiatřicetiletým cyklistou,“ doplnil Mergental. Stejně jako v předchozích případech ve čtvrtek ráno, také tentokrát cyklista neutrpěl vážnější zranění.

Petr Knepr