„Dvaatřicetiletý řidič dodávky projížděl v pondělí 9. září krátce před půlnocí úsekem mezi obcemi Ježov a Osvětimany. U pravého okraje silnice uviděl zvěř, které se chtěl vyhnout. Proto strhl řízení vlevo. Jenže vyjel mimo silnici, kde narazil do dopravní značky. Celková škoda je vyčíslena na bezmála osmdesát tisíc korun,“ informovala mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová.

Podobnou situaci musel řešit o den později v šest hodin ráno mezi Uherským Brodem a Prakšicemi muž za volantem toyoty. Toho překvapila srna, která mu vběhla přímo do jízdní dráhy.

Další karambol s obdobným průběhem se stal o půl hodiny později nedaleko Hluku, kde řidička vozidla značky Hyundai Getz srazila srnce. Ani ona podle policejní mluvčí nedokázala zabránit srážce.

„Řidiči vyvázli bez zranění. U všech byla provedena dechová zkouška, která vyšla negativní. O zvěři byli informováni zástupci příslušných mysliveckých sdružení, kteří se postarali o jejich odvoz. Pokud totiž dojde ke střetu, je řidič ze zákona povinen událost oznámit na policii,“ upozornila Milena Šabatová.

Ke střetům vozidel se zvěří podle ní dochází v průběhu celého roku. Pro zvěř neplatí žádná nařízení a pravidla. Řidičům tak nezbývá nic jiného, než aby byli obezřetní a plně se soustředili na řízení zejména poblíž lesů a polí. Své o tom ví také Karel Sedláček, předseda Mysliveckého sdružení Hradčovice-Drslavice, jehož revír se rozprostírá také v okolí frekventovaného silničního tahu I/50.

„Nárůst počtu nehod se zvěří v tomto období souvisí zejména se sklizní obilí i kukuřice, kdy je zvěř v pohybu,“ poznamenal Karel Sedláček.

Od začátku roku policisté evidují v okrese Uherské Hradiště už více než 200 střetů vozidel se zvěří. Ve většině případů se jednalo o srny, srnce, prase divoké a zajíce. Nechybí ani srážky a domácími zvířaty.