Pravděpodobným viníkem nehody je osmapadesátiletý řidič vozu Hyundai Tucson z Ostravy. „Ostravan jel od přehrady v Horní Bečvě směrem na Prostřední Bečvu. Vysokou rychlostí předjížděl kolonu vozů,“ popsala události předcházející nehodě vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Jak dále uvedla, nedaleko kostela, když se chtěl šofér auta Hyundai zařadit zpět do svého pruhu, narazil do osobního vozu Škoda Favorit. „Jeho řidič, sedmadvacetiletý muž z Horní Bečvy, vyjížděl z vedlejší silnice a dával přednost vozům jedoucím po hlavní silnici,“ doplnila Brousilová.

Podle svědků vůz Hyundai, ženoucí se asi stodvacetikilo­metrovou rychlostí, doslova smetl Škodu Favorit a tlačil ji před sebou ještě asi šedesát metrů. Obě auta začala ihned nato hořet. Zatímco Ostravan, který ve voze údajně vezl i jedno ze svých dětí, stihl hořící auto nezraněn opustit, smrtelně zraněný řidič Favoritu zůstal ve zdemolovaném voze uvězněn a uhořel. Hasiči, kteří na místo dorazili pár minut po nehodě už nedokázali muži pomoci. „Přes hasební práce, které kolegové z Rožnova a Horní Bečvy okamžitě po příjezdu zahájili, po zlikvidování plamenů, objevili jen ohořelé tělo řidiče,“ konstatoval Štefan Hrtús z krajského operačního střediska hasičů.

Co předcházelo zběsilé jízdě muže z Ostravy? Podle neoficiálních informací se po celý den zdržoval u přehrady na Horní Bečvě i se svou manželkou a dětmi. V podvečer mělo dojít ke vzájemné hádce manželů, při které Ostravan ženu napadl. Ta na něj přivolala policisty. Když se to muž dozvěděl, vzal jedno ze svých dětí a údajně i přesto, že popíjel alkohol, nasedl do auta a ujel směrem na Rožnov pod Radhoštěm. Ihned po nehodě zadrželi bezohledného řidiče z Ostravy policisté a odvezli jej do cely. „Zdali muž před jízdou pil alkohol případně v jakém množství se v současné době vyšetřuje,“ uvedla policejní mluvčí Brousilová.

Tragická nehoda zasáhla rodinu zemřelého řidiče, ale také jeho nejbližší známé a kamarády. „Byl to výborný kamarád. Na Horní Bečvě vždy pomáhal například kolem fotbalu. Vždy se obětavě a ochotně zapojil do práce s mládeží. Všichni politici i policisté by se měli zamyslet nad tím, jak dlouho ještě budou na silnicích umírat naprosto nevinní lidé rukou opilých řidičů-vrahů,“ neskrýval smutek a rozhořčení Miroslav Janík z Vigantic.