„Jel jak šílený. I můj vnuk si všiml, že auto jede rychle. Pak najednou jakoby vylétlo ze silnice a objevilo se na trávě. Skončilo v sloupu, od něj se odrazilo a vletělo na čtyři zaparkovaná auta. Dvě z nich patří mojí známé,“ popsala sled událostí seniorka, která nehodu viděla. 

Štěstí, že nikdo na místě zrovna nebyl

„Jediné štěstí, že v těch autech nikdo nebyl, nebo tady na tom parkovišti, vždyť to mohlo stát někoho život, i já mám tady auto,“ doplnila ji na uvedeném, místě další přihlížející Martina Hešová.

A i když vozidlo, se kterým mladý teprve devatenáctiletý řidič doslova vylétl ze silnice a téměř se rozpůlilo o sloup veřejného osvětlení, řidič „vyvázl“ jen se středně těžkým zraněním.

„Záchranáři převezli muže na urgentní příjem KNTB se středně těžkým zraněním,“ zazněla informace od krajských záchranářů. Deníku se podařilo zjistit, že mladík měl zlomené obě ruce.

Jako první byli na místě události strážníci zlínské městské policie (MP Zlín).

Vyproštění se podařilo až díky speciální technice

„Hlídka MP Zlín se na místě tak vážné dopravní nehody ocitla neplánovaně jako první, vzápětí dorazili také policisté a další hlídka MP Zlín,“ uvedl za zlínské strážníky zástupce ředitele Pavel Janík.

Podle něj strážníci společně s policisty se následně pokusili o vyproštění 19letého řidiče, který zůstal zaklíněn uvnitř vraku.

„To se však nakonec povedlo až hasičům, kteří použili speciální hydraulickou vyprošťovací techniku. Mladého muže si poté převzali do péče zdravotničtí záchranáři,“ doplnil Pavel Janík.

Zůstal viset hlavou dolů v pásech

Co se týká šetření příčin dopravní nehody, při níž došlo k úplnému zničení osobního automobilu řidiče a poškození několika dalších, to provádí podle Pavla Janíka dopravní služba republikové policie.

„Policisté jsou stále na místě, nehodu dokumentují a zjišťují okolnosti. Příčina nehody je tedy předmětem dalšího šetření. Řidič utrpěl při nehodě zranění, se kterým byl převezen do nemocnice. Zda byl řidič pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek je předmětem dalšího šetření,“ komentovala událost za zlínskou policii mluvčí Lenka Javorková.

Na místě také zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů z centrální stanice Zlín.

„Hasiči na místě události zjistili, že při nárazu došlo k téměř rozpůlení havarovaného vozidla. Řidič byl uvnitř vraku hlavou dolů a byl zaklíněn, pomoci se mu snažili i strážníci společně s policisty. Teprve až hydraulické vyprošťovací zařízení pomohlo devatenáctiletého řidiče z vraku vyprostit a předat jej do péče zdravotním záchranářům,“ uvedla za krajské hasiče mluvčí Lucie Javoříková.