„Šestatřicetiletý řidič mazdy jel ve směru od Ostrožské Nové Vsi, když v levotočivé zatáčce z dosud nezjištěného důvodu přejel do protisměru, kde narazil do boku oplu astra, který řídila 44letá žena. Ta se snažila střetu zabránit a uhýbala k okraji silnice. Přitom dostala smyk a narazila do dopravního značení,“ informovala mluvčí policistů Simona Kyšnerová.

Tím však drama neskončilo, protože řidičova mazda následně v protisměru ještě čelně trefila opel corsa, za jehož volantem seděla 42letá žena.

Na místo vzápětí dorazili profesionální hasiči z Uherského Hradiště.

„V jednom z aut byla zaklíněna zraněná osoba, kterou hasiči museli vyprostit pomocí speciálního hydraulického zařízení. V dalších dvou vozech byli zraněni oba řidiči a do péče si je převzala zdravotnická záchranná služba,“ informoval mluvčí krajských hasičů Pavel Řezníček.

Provoz na silnici policisté následně na 90 minut uzavřeli. Částečně ji zprůjezdnili v 19.30 hodin. Provoz byl plně obnoven po další hodině.

„Škoda na všech třech vozidlech a na dopravním značení je odhadnuta ve výši 285 tisíc korun. Příčiny dopravní nehody jsou nadále v šetření uherskohradišťských policistů,“ dodala Simona Kyšnerová. 

Nehoda. Ilustrační foto.
Nedobrzdil a naboural auto stojící před přechodem. Škoda 80 tisíc