„Jistě k tomuto vývoji přispělo i to, že na silnicích je více hlídek, než tomu bývalo dříve. Náš region sice nemá dálnici, ale zase má hlavní silnici s tranzitní dopravou na Slovensko,“ komentovala statistiku uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Mnozí řidič však oponují, že větší přítomnost policejních hlídek na silnicích na Slovácku nezaznamenali. „Nepřijde mi, že by bylo na silnicích víc policistů, ale občas se objeví na místech, kde jinak pravidelně nestávají,“ uvedl František Prachman z Uherského Hradiště.

Mezi prvním červencem a jedenadvacátým srpnem ubylo oproti předchozímu roku i těžce raněných osob. Více však bylo lidí s lehkými zraněními.

„Zásadní výkyvy jsme nezaznamenali. Jezdí však stále více automobilů s různými bezpečnostními prvky, a tak v případech, kdy dříve při nehodě člověk umřel či skončil z vážnými zraněními, dnes vyvázne jen s lehkými poraněními,“ poznamenal zástupce ředitele Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Anton Vaňo. K nejčastějším zraněním při dopravních nehodách patří poranění končetin, hrudníku a hlavy.