Nešťastnou okolností na sebe vylilo kávu čtyřměsíční batole. „Utrpělo popáleniny na zhruba patnácti až dvaceti procentech těla, především krku a hrudníku. Vrtulník transportoval dítě do brněnské nemocnice,“ informoval mluvčí Záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan. Mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová ale žádné podrobné informace ke stavu dítěte neuvedla. „Leží u nás s vážnými poraněními. Víc, bohužel, sdělit nemohu,“ podotkla Mrázová.

V Uherském Brodě pak zdravotníci zasahovali u bazénu jednoho z rodinných domů. „Jednalo se o jedenapůlletého chlapce. Po našem příjezdu už byl mimo bazén. Jak se chlapec dostal do vody, nevím. Po příjezdu zdravotníků byl při vědomí a komunikoval. Přesto jsme ho ale převezli do nemocnice v Uherském Hradišti na další pozorování,“ dodal Olšan.

Případy popálených dětí nejsou ve Zlínském kraji příliš obvyklé. Záchranáři se v regionu ročně setkají se zhruba deseti podobnými událostmi. Přibližně stejný počet případů evidují i u tonoucích dětí. „Tyto případy bývají ale záležitostí především letních měsíců, v chladnějších měsících jsou ojedinělé,“ poznamenal Petr Olšan.

Policisté nemuseli ani v jednom z těchto případů zasahovat. „Nikdo nám k těmto událostem nevolal, proto nebyl důvod je vyšetřovat. Pokud se ptáte, na kolik jsou tyto události pro policisty obvyklé, pak za dobu své praxe takové případy nepamatuji,“ shodli se tiskoví mluvčí uherskohradišťské policie Jitka Zámečníková a Aleš Mergental. O tom, že se vyplatí být ve střehu, ví své i matka tří dětí z Uherského Hradiště, Marie Kutálková. „Musíte pořád předvídat. Například ostré nebo horké věci dávám mimo dosah dětí, a i tak se děsím toho, když malý odejde do kuchyně. Může si přitáhnout židli a k horké nádobě se přiblížit. Mám z toho všeho pěkně pocuchané nervy,“ přiznala „zasloužilá“ matka dvou tříletých holčiček a pětiletého syna.