Příčinou byly popadané stromy. V Dolním Němčí spadl štít rodinného domu a ze střechy kostela popadaly desítky tašek.

„Hasiči nás požádali, abychom uzavřeli silnici z Bojkovic na Bzovou a také u Nivnice v části zvané Volenov,“ informoval Rostislav Buchtík, ředitel Správy a údržby silnic Slovácka. Problémy podle něj byly i na dalších úsecích, ty už však zůstaly průjezdné.

„Dohromady jsme na Slovácku vyjížděli ke čtrnácti případům popadaných stromů, které blokovaly komunikace,“ uvedla Lucie Javoříková, mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

Nepříjemné chvíle zažívali majitelé rodinného domu v Dolní Němčí, kterému spadl štít. „Na domě je uvolněná střecha, kterou jsme zajistili, aby nedošlo k dalšímu pádu,“ upřesnila mluvčí hasičů, kteří rovněž zajišťovali uvolněný dlouhý plech visící ze střechy domu v Ostrožské Nové Vsi.

Zhruba stovku tašek odnesly poryvy vichru ze střechy chrámové lodi kostela sv. Filipa a Jakuba v Dolním Němčí. Vzdušný vír krytinu rozházel po okolí.

„Není to poprvé, co se nám něco podobného stalo. Jakmile je vítr silnější, tak na střeše udělá neplechu. To víte, střešní šikmina je tam přeci jen docela prudká," informoval dolněmčanský farář Petr Hofírek.

Napilno měli také energetici, kteří pracovali na odstraňování poruch celou noc a celý den.

„V terénu se od půlnoci až do ranních hodin střídalo několik desítek pracovníků. Odhadujeme, že ve Zlínském kraji a na Jižní Moravě je bez dodávek elektřiny asi šest tisíc domácností,“ uvedl mluvčí společnosti E.ON Vladimír Vácha

Na Slovácku se situace týkala několika stovek rodin. „Konkrétně postižené jsou oblasti Bojkovicka, Vlčnovska, okolo Žítkové a Starého Hrozenkova,“ doplnil Vladimír Vácha s tím, že dodávky energie by měly být během odpoledne obnoveny.

V Uherském Hradišti v úterý 12. prosince před 8. hodinou ráno zdržovala dopravu nehoda dvou osobních automobilů na křižovatce ulici tř. Maršála Malinovského a Svatoplukova.

V Uherském Hradišti v úterý 12. prosince před 8. hodinou ráno zdržovala dopravu nehoda dvou osobních automobilů na křižovatce ulici tř. Maršála Malinovského a Svatoplukova. FOTO: Deník / Michal Sladký