Například v pondělí odpoledne 27. června se snažil jednašedesátiletý řidič Dacie couvat před Obecním úřadem v Nezdenicích. Jenže se nevěnoval řízení a tak zapříčinil to, že narazil do zábradlí a aniž by nehodu oznámil, z místa odjel. Policisté poté řidiče dohledali v Bojkovicích, kde se podrobil dechové zkoušce. Ta vykázala hodnotu 2,57 promile alkoholu. „Muž přiznal, že pil alkohol jak před nehodou, tak i po ní. Při nehodě naštěstí nikoho nezranil," poznamenala mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová. Celková škoda je předběžně odhadnuta na šedesát pět tisíc korun. Dotyčný navíc při kontrole nepředložil řidičský průkaz ani osvědčení o registraci vozidla. Tento případ nadále šetří dopravní policisté.

„Pod vlivem alkoholu usedl ve středu ráno i dvaadvacetiletý řidič. Poté, co jej policisté zastavili v Buchlovicích za volantem Fabie, nadýchal 2,13 promile alkoholu. Řidič se k pití alkoholu před jízdou přiznal. Policisté mu zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz," doplnila policejní mluvčí.

Celkem 2,28 promile alkoholu nadýchal dvacetiletý řidič Peugeotu. Policisté jej v sobotu ráno krátce po druhé hodině zastavili v Uherském Hradišti. Všem těmto řidičům hrozí až roční vězení a zákaz řízení až na deset let!

„Za volant nesměl usednout ani dvaačtyřicetiletý muž z Hodonínska. Přesto řídil Ford Focus do té doby, dokud nebyl v Polešovicích zastaven policejní hlídkou. V dostupné evidenci zjistila, že muž má od roku 2014 vyslovený zákaz řízení a to na 36 měsíců," doplnila Milena Šabatová. Tímto se tak podle ní dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Na ten zákon pamatuje až dvouletým vězením.

Svoji jízdu bude muset na odboru dopravy vysvětlit šestnáctiletý mladík. V sobotu odpoledne totiž ve Stříbrnicích řídil motorku značky Simson, i když není držitelem příslušné skupiny řidičského oprávnění, která by mu jízdu na takovém stroji dovolila.