K té první došlo ve čtvrtek 4. července krátce po 17. hodině ve Slavkově.

„Devětapadesátiletá žena na mopedu jela po hlavní silnici od Boršic u Blatnice a na slavkovské křižovatce odbočovala směrem na Dolní Němčí. Jenže v té chvíli vyjel od Dolního Němčí řidič prozatím nezjištěného vozidla, a to směrem na Slavkov. Došlo ke střetu, po kterém žena spadla na silnici. Řidič zastavil, vystoupil z vozidla a s ženou krátce komunikoval. Během rozhovoru účastnice dopravní nehody nasedla na moped a odjela,“ informovala mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová.

Další neobjasněný karambol se stal v neděli 7. července ve 14.30 hodin na křižovatce ve Starém Městě, kdy se tam srazila dvě vozidla značky Škoda Octavia.

„Jeden z řidičů jel od Velehradu směrem na Staré Město. Druhý řidič mířil opačným směrem a v křižovatce hodlal odbočit do ulice Tovární. Jenže nedal přednost protijedoucí octavii, a tak došlo ke střetu vozidel. V místě události se vytvořily kolony aut jak od Velehradu, tak i od Starého Města,“ popsala situaci Milena Šabatová.

Kvůli objasnění obou události policisté vyzývají jejich případné svědky i aktéry, včetně řidičů v kolonách, aby své informace sdělili na linku 158 nebo na telefon: 974 678 294. 

Okresní soud v Uherském Hradišti. Ilustrační foto.
Případ tragické rallye dostane na stůl zpátky stejný soudce