„Devětašedesátiletý řidič vozidla značky Suzuki vyjížděl z polní cesty na “padesátku“ a odbočoval doleva na Bystřici pod Lopeníkem. Zřejmě ale přehlédl Škodu Octavii jedoucí od Bystřice pod Lopeníkem, a tak se stalo, že došlo k jejich srážce,“ informovala policejní mluvčí Milena Šabatová.

Octavie byla podle jejích slov nárazem odhozena mimo silnici, kde narazila do směrových sloupků a oplocení ovocného sadu.

„Oba řidiči utrpěli zranění, se kterými je záchranáři převezli do nemocnice. Alkohol u nich vyloučila dechová zkouška. Celková škoda je předběžně vyčíslena na bezmála 380 tisíc korun,“ dodala Milena Šabatová.

Ilustrační foto.
Cyklista odpočíval u Bojkovic v příkopu. Nadýchal 3,52 promile alkoholu

K nehodě vyjeli také profesionální hasiči ze stanic Uherský Brod a Uherské Hradiště a dobrovolná jednotka ze Starého Hrozenkova.

„S řidičem v autě Suzuki cestoval pes plemene rotvajler. Všichni zasahující tak byli rádi, že pes nebyl zraněn a zůstal v bezpečí vozidla. Psa si následně vyzvedl chovatel, který se o něj postará,“ dodala mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Hlavní tah na Slovensko byl podle ní obousměrně uzavřen a v místě nehody se tvořily kolony, především kamionů. O půl druhé byla silnice opět obousměrně průjezdná a hasiči se mohli vrátit zpět na své základny.