Za posledních 14 dnů se tak jedná o druhý případ, kdy zlínští policisté využili svých pravomocí a zabavili nepolepšitelnému motoristovi auto.

Podle policejní mluvčí Jany Bartíkové se jednalo o notorického neřidiče. „Nadýchal 2,19 promile a přiznal se, že vypil několik piv proložených tvrdým alkoholem, takže jsme mu řízení zakázali. Následně absolvoval lékařské vyšetření, odběr krve a skončil v naší cele,“ popsala Bartíková. To ovšem nebyl jeho jediný prohřešek.

„Tento muž nikdy neprošel autoškolou, a tedy není a nikdy nebyl majitelem řidičského oprávnění. V autě jsme ho zastavili už několikrát, vždy byl pod vlivem alkoholu,“ doplnil vedoucí zlínského obvodního oddělení Pavel Nesvadba. Dodal, že muž měl zákaz řízení až do roku 2010. Proto se policisté rozhodli, že řidiči auto odeberou.

Nepolepšitelný šofér se tak musel včera dopoledne se svým autem rozloučit. Při předávání vozidla mladý Zlíňan přiznal, že v noci jel opilý autem z Malenovic domů do Zlína. „Byl jsem před tím v hospodě a vypil šest piv a dvě štamprle,“ přiznal. Proč za volant pravidelně sedá opilý a bez řidičského průkazu však nedokázal vysvětlit.

„Několikrát jsem přemýšlel, že bych si řidičák udělal, ale nikdy jsem se k tomu neodhodlal,“ vypověděl.

Vozidlo značky Citroen používala prý jeho přítelkyně, aby mohla vozit dítě k lékařce. On sám prý za volant usedal jen výjimečně.

Auto prozatím odvezla odtahová služba na policejní parkoviště, o jeho dalším osudu rozhodne až soud. „Předáme soudu návrh na propadnutí věci a až on rozhodne, zda muž o auto definitivně přijde, či nikoliv,“ dodala mluvčí Jana Bartíková.

Včera ještě policie případ vyšetřovala, proto měl muž na rukou pouta, jelikož byl stále v režimu zadržení.

„Každopádně odejde s obviněním ze tří trestných činů: maření úředního rozhodnutí, jízda pod vlivem alkoholu a řízení bez řidičského oprávnění,“ vyjmenovala včera dopoledne mluvčí. Kromě propadnutí auta mu podle Bartíkové hrozí i peněžitý trest.

Hana Trčková