„Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu s jedním zásahovým vozidlem a profesionální hasiči z Uherského Hradiště se skupinou hasičů lezců. V obci Lopeník čekala oznamovatelka, která spolu se záchranáři vyrazila do lesa. Nakonec záchranáři návarového paraglidistu našli, a to přibližně dva kilometry od rozhledny Lopeník,“ poznamenal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Paraglidista uvízl v korunách stromů asi pětadvacet metrů nad zemí. Po dosažení výšky spustili záchranáři pilota na laně na zem a okamžitě jej předali do péče zdravotnické záchranné služby. Pilot však podle slov lékaře nebyl nijak zraněný.

Záchranáře překvapilo vysvětlení pilota a jeho kamarádů. Paraglidistu do korun stromů údajně odnesl silný vítr. Sedmadvacetiletý muž však místo hasičům zavolal kamarádům, kteří si na jeho záchranu do lesa přinesli pilku a lana. „Protože už na pomoc přijeli hasiči, k laickým pokusům o záchranu nakonec naštěstí nedošlo. Podobný pokus by mohl skončit velice nešťastně. Pilot i jeho kamarádi prý nepřivolali profesionální pomoc proto, že se báli případných sankcí za havárii nebo za záchranu,“ přetlumočil netradiční vysvětlení Mitáček.