Muž skočil z konstrukce, kterou u interního oddělení postavili řemeslníci kvůli zateplení fasády. Nešťastník na místě zemřel. Podle některých pacientů mohl skočit až z desíti metrů. Pracovníci nemocnice ale o tom nechtějí spekulovat. „Jednalo se o pacienta, který se v nemocnici léčil kvůli vysokému tlaku. Proč z lešení skočil, netuším. Nenechal žádný dopis na rozloučenou, a ani se svými problémy v nemocnici nikomu nesvěřil,“ sdělil mluvčí nemocnice Jan Karásek.

Okolnosti tragédie vyšetřují policisté. „K události došlo ve středu v noci. Na místě zasahovali policisté i zdravotníci. Nešťastníkovi už ale nebylo pomoci, jeho zranění nebyla slučitelná se životem,“ podotkl mluvčí hradišťské policie Aleš Mergental.

V nemocnici došlo k podobné události letos na jaře. A opět na interně. Tehdy z okna vyskočil, s úmyslem spáchat sebevraždu, jeden z pacientů. „Dopadl do keřů pod okny a nic se mu nestalo. Skončil opět na oddělení. Svůj úmysl ale dokonal muž, který se v roce 1900 vrhl z okna oddělení, kde se léčil, a zemřel,“ podotkl Karásek s vysvětlením, že podobné případy jsou v hradišťské nemocnici ojedinělé. (poh)