Vše začalo tím, že se pětadvacetiletý muž vydal na motorce po cestě kolem Pandravského mostu a podél odvodňovacího kanálu Moravy. Jeho vyjížďka do Uherského Ostrohu ale skončila nečekaně už po pětapadesáti metrech.

„Zřejmě vysoká rychlost zapříčinila to, že muž nedokázal bezpečně zastavit před závorou, která mu stála v cestě. Při nárazu si zlomil nohu, a protože si nemohl přivolat pomoc, snažil se dostat co nejblíže k hlavní cestě. Naštěstí si ho všiml právě projíždějící řidič, který okamžitě zavolal na tísňovou linku," popsala případ inspektorka policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová.

Zraněný mladík strážcům zákona vypověděl, že motorku má údajně zapůjčenou od kamaráda. Stroj však postrádá registrační značku, osvědčení o technickém průkazu a je tím pádem také bez zákonného pojištění. A aby toho nebylo málo, policisté zjistili, že má jezdec blokovaný řidičský průkaz. Škoda na motorce a poškozené závoře je předběžně odhadnuta na čtyřicet tisíc korun.

„Řidič je podezřelý z přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Podle zákona mu hrozí pokuta od pětadvaceti až do padesáti tisíc korun včetně zákazu řízení až na dva roky," doplnila inspektorka sérii postihů, které provinilce mohou čekat.