„Osmadvacetiletý řidič Škody Octavie jedoucí od Ostrožské Nové Vsi ke křižovatce v Ostrožské Lhotě nedal přednost vozidlu jedoucímu na hlavní. Vjel do křižovatky, kde se střetl s právě projíždějící Škodou Roomster. Náraz byl tak silný, že ji vymrštil na oplocení pozemku lemující komunikaci,“ popsal ve středu 29. srpna mluvčí policistů v Uherském Hradišti Radomír Šiška.

Při nehodě se zranilo všech šest členů osádek obou vozidel včetně řidičů. Z místa byli převezeni do nejbližších nemocnic k ošetření. Alkohol byl dechovou zkouškou u obou řidičů vyloučen. Materiální škoda přesáhla čtyři sta tisíc korun.

Senior na skútru havaroval na rovince u Kunovic. S těžkými zraněními skončil v nemocnici
Senior na skútru havaroval na rovince u Kunovic a těžce se zranil

„Dodatečně jsme při šetření uvedené nehody zjistili, že bezprostředně po nehodě místem události projížděli policisté v civilu na setkání policejních motorkářů,“ upozornil Šiška.

Byť byli mimo službu, policisté nezaváhali, zabezpečili místo nehody a zapojili se do poskytování první pomoci všem šesti zraněným až do příjezdu složek Integrovaného záchranného systému.

„Byli na místě platným článkem do poslední minuty. Z místa odjeli, aniž by na svůj hrdinský čin upozornili. Tímto bychom chtěli našim kolegům poděkovat za skvěle odvedenou práci i v době svého pracovního volna,“ dodal Radomír Šiška.