„Navíc řídil motocykl, který nebyl registrovaný. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu," doplnila k této události mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová.

Ještě o něco více nadýchal čtyřicetiletý řidič Felicie, který v neděli odpoledne projížděl přes Dolní Němčí. Muž přiznal, že před jízdou notně popíjel a s naměřenou hodnotou 2,68 promile alkoholu souhlasil.

„Oba řidiči jsou nyní podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jim podle zákona hrozí až roční vězení a zákaz řízení až na deset let," uvedla policejní mluvčí.

Řízení na odboru dopravy čeká také sedmačtyřiceti­letého cyklistu. Ten v neděli krátce před devátou hodinou večer projížděl Kunovicemi.

„V Pekařské ulici ztratil rovnováhu a z kola spadl. Na jeho jízdu měla vliv nepozornost, ale také vypitý alkohol. Dopravní policisté mu v dechu naměřili 3,5 promile. Navíc za snížené viditelnosti nepoužil světlo," vyjmenovala hříchy zmíněného cyklisty Milena Šabatová.

Muž na jízdním kole podle jejích slov po pádu utrpěl zranění, se kterým byl převezen do Uherskohradišťské nemocnice. Dopravní policisté se jeho případem nadále zabývají.