„Devatenáctiletý řidič Renaultu 19 nezvládl řízení při své cestě z Kunovic do Podolí. Vyjel mimo silnici, projel parčíkem, narazil do roku rodinného domu a s uraženým kolem vjel znovu na vozovku. Tam zrovna projíždělo několik cyklistů, přičemž řidič dva z nich srazil,“ popsal kolizi mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Jeden cyklista utrpěl podle jeho slov těžké zranění, poranění cyklistky byla méně závažná.

„Po dopravní nehodě se snažil mladý řidič z auta utéct. V nedalekých polích byl však pronásledován dalšími cyklisty ze skupinky a několika chodci z obce. Ti jej ale dohonili a zadrželi,“ pokračoval Mitáček.

Na místo nehody se postupně sjeli zdravotníci, hasiči i policisté.

„Lékař si do své péče převzal oba zraněné a po poskytnutí první pomoci je posádka zdravotnické záchranné služby odvezla do nemocnice k další nezbytné péči. Silně podnapilého mladého řidiče si převzala hlídka policie a odvezla ho na služebnu,“ uzavřel Mitáček.

Avšak pod vlivem alkoholu byli také oba poranění cyklisté. „Zatímco řidiči auta bylo naměřeno 2,2 promile alkoholu, poraněný muž nadýchal 0,8 promile a žena 0,15,“ informoval mluvčí uherskohradišťských policistů Aleš Mergental.