„Kromě pokuty za takto rychlou jízdu ukládá zákon zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku,“ doplnil mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Mezi pět řidičů, kteří v minulém týdnu usedli za volant pod vlivem alkoholu, je statisticky počítán i třiapadesátiletý muž, který ve středu 14. prosince odmítl v Pitíně dechovou zkoušku i odběr krve. Toho policisté zastavovali odpoledne při jízdě z Bojkovic. Řidič odmítl zastavit, objel policejní auto a vjel do dvora jednoho z domů.

„Policisté byli hned u něj, a když muž vystupoval a následně s nimi mluvil, byl z jeho dechu silně cítit alkohol, odmítal s policisty spolupracovat a pak začal klást aktivní odpor,“ uvedl mluvčí.

Hříšník byl proto za použití hmatů zpacifikován a poté eskortován na policejní oddělení. Nyní je už bez řidičského průkazu a čeká, jak vysokou pokutu zaplatí za odmítnutí dechové zkoušky a odběru krve. Hrozí mu sankce od pětadvaceti do padesáti tisíc korun a zákaz řízení až na dva roky.

Mezi pětici opilých řidičů patří další tři, kteří byli o víkendu přistiženi při řízení s alkoholem dosahujícím hodnoty kolem 2,5 promile. Dopravní policisté zastavili v pátek odpoledne ve Starém Městě čtyřiačtyřice­tiletého řidiče jedoucího na padesátce rychlostí 67 km/h. V jeho dechu naměřili 2,6 promile alkoholu, a tak mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

V noci na sobotu zastavili policisté v Uherském Brodě 38letou ženu za volantem fabie, které naměřili 2,7 promile alkoholu. I jí zadrželi řidičský průkaz. Šestatřicetiletého řidiče zastavili dopravní policisté v neděli odpoledne v Uherském Ostrohu. Dechový přístroj vyhodnotil hladinu alkoholu v krvi na 2,24 promile.

„Řidič se přiznal, že krátce před opileckou jízdou, za níž si vysloužil podezření ze spáchání trestného činu, dopil tři piva a tři velké panáky kořalky,“ informoval Mergental.

Alkohol v hladině 1,77 promile naměřili dopravní policisté také 38letému cyklistovi, který v pátek odpoledne boural v Kunovicích.

„Na svém kole doplněném o pomocný spalovací motor jel po ulici Lidická, nevěnoval se řádně řízení a s kolem narazil do zaparkovaného auta. Sám sobě způsobil zranění, s nímž byl převezen do nemocnice. Na kole způsobil škodu pět tisíc korun a auto poškodil za zhruba dvacet tisíc korun,“ upřesnil mluvčí. Opilému cyklistovi hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun.