„Ve chvíli, kdy přejížděl potok Salaška, vlivem své opilosti nezvládl řízení a z kola spadl. Při pádu si způsobil poranění na hlavě," uvedla mluvčí uherskohradišťských policistů Milena Šabatová. Policisté muži naměřili 2,73 promile alkoholu v dechu. Muži nyní hrozí pokuta od pětadvaceti do padesáti tisíc korun.

V Uherskohradišťské nemocnici skončil další cestovatel na kole, a to vlivem své vlastní nepozornosti.

„Sedmadvacetiletý muž jel od Jalubí a odbočil na Staré Město. Jenže u dopravní značky ,Stůj, dej přednost v jízdě' nezastavil a pokračoval v jízdě. Od Starého Města směrem na Velehrad jel v té chvíli řidič felicie, se kterým se cyklista srazil," popsala policejní mluvčí. Cyklista utrpěl naštěstí jen lehké zranění, zkouška na alkohol v tomto případě vyšla negativní.

Popíjení alkoholu před jízdou se však nevyhýbali ani řidiči osobních aut.

„Téměř tři promile alkoholu v dechu měl čtyřiapadesátiletý řidič vozu značky Kia. Ten v neděli v pravé poledne projížděl Uherským Hradištěm," uvedla Milena Šabatová. Policisté hříšníkovi zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní mu hrozí až rok za mřížemi včetně zákazu řízení až na deset let.

Alkohol za volantem v pondělí odhalili muži zákona také u teprve devatenáctiletého řidiče chrysleru.

„Poté, co v pondělí ve dvě hodiny ráno nadýchal 1,81 promile alkoholu, předal mladík řidičský průkaz policistům. I jemu hrozí pobyt za mřížemi a zákaz řízení," informovala Milena Šabatová.

Policisté také upozorňují na povinnost udržovat své auto ve stavu splňujícím technické podmínky a usedat za volant jen ve stavu, kdy dokáže reagovat na aktuální dění v provozu.

„Pokud se tedy řidič necítí dobře po zdravotní stránce, či je unavený, neměl by za volant usednout. V případě požití alkoholu za volant usednout nesmí," upozornila policejní mluvčí.

Dobrý technický stav svého kola a zákaz popíjení alkoholu před jízdou by neměli podceňovat ani cyklisté. Těch se týká také povinnost použít za snížené viditelnosti světlo, u dětí do osmnácti let také mít za jízdy nasazenou přilbu.

„Policisté upozorňují všechny řidiče a cyklisty, že kontroly na silnicích a cyklostezkách budou nepravidelné a velmi časté," dodala Milena Šabatová. (abr)