Neradostný víkend prožili hned dva motorkáři na Kroměřížsku. První havaroval v sobotu večer v Hulíně. „Šestatřicetiletý muž nezvládl řízení, dostal se do smyku a pak i se strojem upadl na vozovku,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská.

Další nehoda se odehrála v neděli po poledni na silnici mezi Buchlovicemi a Kožušicemi. Tentokrát byl na vině pětadvacetiletý řidič osobního auta, který nezvládl průjezd ostrou zatáčkou. „S autem dostal smyk, dostal se do protisměru a tam narzil do motorky. Třiatřicetiletý muž, který na ní jel, utrpěl při střetu těžké zranění v podobě amputace levého chodidla. Letecky byl proto přepraven do Brna,“ informovala Malenovská.

I na silnicích Zlínska havarovali o víkendu dva motorkáři. K první nehodě došlo v sobotu v noci nedaleko zlínských Filmových ateliérů. Motorkář neodhadl pravotočivou zatáčku, do které vjel příliš rychle, dostal smyk a upadl na vozovku. „Řidič policistům tvrdil, že se prý lekl přebíhajícího zajíce,“ sdělila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. Jezdec utrpěl vážná zranění a skončil v nemocnici.

Naopak lehké zranění si vyžádala havárie čtyřkolky v Želechovicích. „Šestadvacetiletý řidič jel rychle a když chtěl odbočit do centra Želechovic, vyjel na trávu. Zadním kolem motocyklu zachytil o sloup elektrického vedení, kde prorazil zadní pneumatiku. Stroj se zastavil až o betonovou zeď,“ popsala Bartíková.

O víkendu se havarovalo i na Slovácku u Boršic. Motorkář i se spolujezdkyní utrpěli v sobotu zranění při střetu s osobním automobilem. Třicetiletý šofér motocyklu na vině nebyl.

„Přednost nedal pětadvacetiletý řidič osobního automobilu. Zraněn byl řidič motorky i jeho šestadvacetiletá spolujezdkyně,“ poznamenala hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

(šar,kli,pb)