Mladík jel od Loukova na Bystřici a při projíždění pravotočivé zatáčky podle všeho nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem.

„Tvrdil, že chtěl objet srnu stojící u pravého okraje vozovky, tak vybočil vlevo a auto se dostalo do smyku,“ popsala mluvčí kroměřížské policie Simona Kyšnerová.

Neovladatelný vůz přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucí Toyotou. Tu náraz odhodil do příkopu a BMW pokračovalo ve smyku dalších šedesát metrů. Zastavilo se také až částečně v příkopu.

Celková škoda na autech se vyšplhala na sto osmdesát tisíc. Dvaadvacetiletý řidič Toyoty utrpěl lehké zranění a z auta se dostal ještě před příjezdem hasičů.

„Hasiči tedy nemuseli vyprošťovat a provedli pouze standardní úklid vozovky,“ upřesnil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Zraněného se ujala zdravotnická záchranná služba. „Mladík utrpěl otřes mozku, který se dá klasifikovat jako lehlé zranění. Sanitka ho odvezla na chirurgické oddělení kroměřížské nemocnice,“ doplnila asistentka ředitele krajské záchranky Hana Polešáková.