Neustávající sněžení především přes noc zanechalo na vozovkách ošetřených chemickým posypem rozbředlý nános sněhu.

„Na Hradišťsku je to celkem dobré a třeba průjezd přes buchlovské kopce na I/55 je s opatrností bezproblémový. Horší je na tom celém Brodsku, kde sněžilo více,“ upřesnil za Správu a údržbu silnic Uherské Hradiště Břetislav Zapletal.

Zatímco tak na Hradišťsku silničáři pouze dodělávají už jenom autobusové zálivky, na Brodsku je v neustálé permanenci celá vozová jednotka.

„Všechno tam máme venku, jenom v Bílých Karpatech neustále jezdí čtyři sypači. Sjízdný je celý úsek, ale pouze s obtížemi,“ dodal Břetislav Zapletal.

Husté sněžení od pátečního večera si zatím vyžádalo pár drobných nehod. U první z nich museli zasahovat hasiči z Hradiště.

„Po páteční sedmé hodině večerní vjel řidič osobního vozidla mezi Starým Městem a Huštěnovicemi do příkopu. Zraněný pak byl předán záchranné službě,“ upřesnila za krajské hasiče Lucie Javoříková.

Převrácenou vlečku kamionu mimo silnici pak zaznamenali v sobotu ráno i řidiči jedoucí mezi Ostrožskou Novou Vsí a Ostrožskou Lhotou. Tato nehoda si však zásah hasičů nevyžádala.