„Z místa u nádrže za obcí vyjížděl na hlavní silnici vůz značky Opel Astra, který však nedal přednost Seatu jedoucímu z Boršic směrem na Hluk,“ popsal nehodu mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Po vzájemném střetu obou vozů v prostoru křižovatky došlo k odhození druhého auta mimo silnici. V prvním z nich seděl za volantem padesáti čtyřletý řidič, který zůstal ve vraku zaklíněný, ve druhém třiceti dvouletý muž a jeho dva spolujezdci. Všichni účastníci nehody byli zranění.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým speciálem, která se okamžitě pustila do vyprošťování řidiče. „Pomocí speciálního hydraulického nářadí odstřihli dveře a dostali se ke zraněnému muži na předních sedadlech. Po základním zdravotním zajištění lékařem záchranné služby se ho hasičům podařilo dostat ven. Okamžitě byl přenesen do vozidla zdravotnické služby a po dalším ošetření odvezen do nemocnice,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček. Další sanitka odvezla do nemocnice k ošetření či hospitalizaci také zbylé tři zraněné.

Hasiči zajistili vraky vozů proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla doprava v úseku omezená.