První bouračka se stala v časných ranních hodinách.

„Osobní auto Suzuki řídila po ulici Tyršova v Chropyni pětatřicetiletá žena. Na přímém úseku cesty nezvládla řízení, vjela přes zvýšený obrubník mimo cestu na travnatý pás, přejela na chodník a čelně narazila do lampy veřejného osvětlení. Poté vycouvala a pokračovala v jízdě po trávě mezi bytovými domy,“ popsala nehodu mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská.


Žena za chvíli naštěstí auto zastavila, zamkla a odešla domů. Neunikla ale policistům, kteří ji hned poté zastavili a naměřili při dechové zkoušce 1,55 promile alkoholu. Tentýž den ráno pak policisty zaměstnal ženin manžel, který narazil do před ním jedoucího vozidla v ulici Hulínská v Kroměříži.

Nehodu oznámila na linku 158 dvaačtyřicetiletá žena, kterou naboural. „Řidička si ale nestihla opsat registrační značku jeho vozidla, policisté proto po něm začali hned pátrat. „Ve spolupráci s Městskou policií Kroměříž zjistili, kde se vozidlo pohybuje a v 10.45 hodin ho v ulici Purkyňova zastavili. Vozidlo řídil šestatřicetiletý muž, manžel ženy, která ráno havarovala v Chropyni,“ poznamenala Malenovská. Při dechové zkoušce policisté muži naměřili 1,83 promile. „V autě s ním dokonce cestovaly i tři nezletilé děti,“ upozornila mluvčí.