Vysoká rychlost na namrzlé a zasněžené silnici zapříčinila to, že řidič při průjezdu pravotočivé zatáčky dostal smyk.

„Poté vyjel mimo silnici a narazil do zaparkované Fabie. Ta byla díky nárazu odhozena na bránu a oplocení místní firmy. Při nehodě byla poškozena také reklamní tabule. Celková škoda se vyšplhala na sto padesát tisíc korun," popsala tuto událost mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová.

U mladého řidiče došlo dle jejích slov k lehkému zranění, alkohol u něj vyloučila dechová zkouška.

Jen krátce před jedenáctou hodinou vyjížděli dopravní policisté k další nehodě, ke které došlo tentokrát v Uherském Hradišti v ulici Sadová. Řidič Octavie zřejmě přehlédl devětatřicetiletého muže s kolem, který přecházel přes přechod pro chodce a narazil do něj. Auto poté ještě vjelo do oplocení zahrádky.

„Sražený muž utrpěl zranění, se kterým byl převezen do Uherskohradišťské nemocnice. Řidič byl zraněn lehce," uvedla v této souvislosti policejní mluvčí. Dechová zkouška byla v tomto případě u řidiče negativní, u chodce byl nařízen odběr krve.

Velmi neopatrný byl také ve čtvrtek ráno devětadvacetiletý řidič Hyundaie. Mezi Uherským Brodem a Polichnem nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky a při průjezdu levotočivé zatáčky dostal smyk. Poté vyjel mimo silnici a zastavil se vedle kolejí.

„Tato nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Neobešla se ale bez zásahu hasičů, kteří museli vozidlo vyprostit. Škoda je odhadnuta na padesát tisíc korun," uzavřela výčet Milena Šabatová.