V sobotu po 13. hodině vyjížděli policisté a zdravotnická záchranná služba k muži ze Záříčí u Chropyně, který se pokusil upálit. V současnosti je ve vážném stavu hospitalizovaný v ostravské fakultní nemocnice.

„Policistovi v době volna, který slouží jako dozorčí na místním oddělení Lhotka v Praze 4, zavolal v sobotu po poledni známý s tím, že se rozhodl spáchat sebevraždu. Policista proto za ním ihned vyrazil, aby si s ním promluvil a pomohl mu. Když po chvilce přijel k němu domů, našel ho, jak sedí na dvoře domu, polévá se hořlavinou a následně se zapaluje. Kolega rychle vysadil vrata, aby se k muži mohl dostat, strhl ho na zem a podařilo se mu ho uhasit sněhem, který v ten den napadl," uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Smrtelná nehoda u Chomýže na Kroměřížsku. Řidič sjel ze silnice a narazil do betonového mostku.
Tragická nehoda u Chomýže. Řidič je ve vážném stavu, spolujezdkyně nepřežila

Policista Josef Vojtěch pak na místo přivolal záchranáře, kteří poškozeného vrtulníkem transportovali ve vážném stavu do nemocnice.

„Jednalo se o muže narozeného v roce 1977, který utrpěl zranění v oblasti hlavy a horní části těla. Byl transportován Leteckou záchrannou službou Moravskoslezského kraje na Popáleninové centrum FN Ostrava,” uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jakub Omelka.

Muž je ve vážném stavu.

„Pacient je hospitalizovaný v našem popáleninovém centru a je ve vážném stavu,” potvrdila mluvčí ostravské fakultní nemocnice Petra Petlachová.

Že se nejednalo o cizí zavinění potvrdila ve středu odpoledne i zlínská policie.

Krajští hasiči a záchranáři, zachraňovali muže, kterého v Chropyni zavalil bagr
V Chropyni na Kroměřížsku zavalil muže bagr

„Mohu pouze potvrdit, že jsme k takovéto věci byli přivoláni v sobotu po obědě. Nicméně žádné cizí zavinění jsme na místě nezjistili, takže z toho důvodu nebudeme poskytovat žádné další informace,” uvedl mluvčí zlínské policie Petr Jaroš.

Policista, který muži zachránil život, bude oceněn.

„Vedení pražské policie v nejbližších dnech kolegu prap. Josefa Vojtěcha za jeho čin ocení," dodal Daněk.