Při druhé nehodě utrpěl jeho spolujezdec zranění hlavy. Policisté pirátovi v dechu naměřili 2,5 a 2,8 promile alkoholu. Opilec navíc vůbec nevlastní řidičské oprávnění a boural s renaultem, který je trvale vyřazen z evidence motorových vozidel.

K první nehodě došlo v úterý 11. června před půl druhou hodinou odpoledne. „Osobní renault, který sjížděl od Bánova k Uherskému Brodu, najednou na rovince poblíž autobusové zastávky Králov vyjel vpravo mimo vozovku a zapadl do pole," uvedl mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental s tím, že při havárii nedošlo ke zranění ani řidiče ani jeho spolujedoucího.

Řidič, který měl v dechu 2,5 promile alkoholu, policistům nemohl předložit řidičský průkaz, protože není jeho držitelem. „Při zjišťování dalších okolností policisté přišli na to, že renault, s nímž havaroval, je trvale vyřazen z evidence motorových vozidel, byla mu zrušena technická způsobilost k provozu na silnicích a není na něj uzavřeno pojištění za způsobenou škodu. A aby toho nebylo málo, tak registrační značky, které na vozidle byly, patří na úplně jiné auto," kroutil nevěřícně hlavou Aleš Mergental.

Opilý muž z Nezdenic je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky v souvislosti se zaviněním nehody, za což mu ze zákona hrozí trest vězení až na tři roky a zákaz řízení až na deset let. Kromě toho se dopustil několika dalších přestupků, z nichž nejzávažnější je řízení bez řidičského oprávnění. Policisté zakázali muži další jízdu a předvolali jej k dalšímu podání vysvětlení.

Ve stejný den o půl osmé večer tento opilý řidič přesto havaroval znovu. V Bánově se stejným autem i stejným spolujezdcem projížděl tříramennou křižovatkou. Průjezd ovšem nezvládl a vyjel vlevo na předzahrádku rodinného domu, kde čelně narazil do lampy veřejného osvětlení.

„Při jízdě nebyli připoutáni a spolujezdec, který hlavou narazil do čelního skla, utrpěl zranění, s nímž byl záchrannou službou převezen do nemocnice," poznamenal policejní mluvčí.

Dechová zkouška byla u řidiče opět pozitivní, a to dokonce ještě vyšší, než při první nehodě. Policisté u něj opakovaně naměřili 2,8 promile alkoholu. V další jízdě už však naštěstí pokračovat skutečně nemohl, protože auto zůstalo nepojízdné.