Muž spadl ze zhruba sedmimetrové výšky v místě zvaném Budačina. Podle všeho při procházce v lese uklouzl a zřítil se ze skály.

„Vzhledem k tomu, že už při přijetí události operačním střediskem bylo jasné, že doprava k pacientovi a jeho nalezení nebude jednoduché, jedna z posádek konzultovala místo události se záchranářem, který bydlel nedaleko. Ten neváhal a v době svého volna se za pacientem vydal, což se nakonec ukázalo jako velmi prozíravé,“ sdělila mluvčí ZZS Zlínského kraje Gabriela Netopilová Sluštíková.

Záchranářům totiž dopravu ke zraněnému komplikoval i fakt, že v místě události byl velmi špatný signál pro komunikaci mobilním telefonem, navíc zdravotnické posádky musely jít s plnou výbavou přibližně 300 metrů pěšky bahnitým terénem.

„Podle přednemocničního vyšetření se zdá, že pacient měl obrovské štěstí. Mladý muž byl po celou dobu při vědomí, zajištěného v rámci přednemocniční neodkladné péče s podezřením na vykloubení ramene a na zlomená žebra, imobilizovaného vakuovou matrací a s kyslíkovou terapií ho záchranáři předali kolegům z letecké záchranné služby,“ dodala mluvčí.

Náročný byl přitom i samotný transport k vrtulníku, který nemohl přistát v těsné blízkosti události. Záchranářům pomohli na místo přivolaní hasiči.

„Pomocí vanových nosítek byl muž snesen z nepřístupného terénu a následně převezen speciálním technickým automobilem lezců až k vozu zdravotnické záchranné služby,“ popsal krajský mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Vrtulník muže poté přepravil do Krajské nemocnice ve Zlíně.