V místech, kde stávala někdejší sodovkárna, mezi ulicí Hradební, autobusovým nádražím a Palackého náměstím, přišel o život po pádu do výkopu dvaašedesátiletý muž. Nepomohla mu ani okamžitá první pomoc jednoho z městských strážníků.

„K tragické události, při které zemřel 62letý muž, došlo o půl třetí odpoledne na ulici Hradební. Okolnosti jsou předmětem dalšího šetření uherskohradišťských kriminalistů. Na případu spolupracujeme se Státním úřadem inspekce práce Brno,“ sdělila Deníku policejní mluvčí Lenka Javorková.

Na místě nehody byla nejdříve hlídka městských strážníků.

„Jeden z policistů poskytoval nešťastníkovi první pomoc,“ prozradil velitel městských strážníků v Uherském Hradišti Vlastimil Pauřík.

U tragédie zasahovali také profesionální hasiči.

„Na místo, kde došlo k pádu muže do výkopu, byly vyslány jednotky hasičů z Uherského Hradiště i Zlína. Osoba byla vytažena a předána Zdravotnické záchranné službě. Poskytovali jsme tam také psychologickou pomoc, a to jednomu ze zaměstnanců, který se na místě nacházel,“ doplnila mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Záchranka muži už nemohla pomoci.

„Posádka záchranné služby, která dorazila na místo, už mohla jen konstatovat, že muž utrpěl zranění neslučitelná se životem a namístě jim podlehl,“ dodal mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jakub Omelka.