V krvi mu při tom kolovalo neuvěřitelných 4,61 promile alkoholu. Rekordman průšvihář nejdříve skončil v nemocnici, nyní mu hrozí, že poputuje do vězení.

Oznámení o řidiči který s vozidlem naboural několik sloupků, nicméně přesto pokračuje dál v jízdě, přijali policisté krátce před osmou hodinou večer. Za malou chvíli následovalo další oznámení, že muž vjel do vjezdu u rodinného domu, kde přerazil sloup.

Za divokým jezdcem se proto ihned vydali policisté z Vizovic. To zjevně opliému muži bylo v tu chvíli jedno. Znaven si ustlal na chodníku a usnul.

„Na první pohled bylo jasné, že je spící řidič pod vlivem alkoholu, ale hodnota, která se objevila na displeji přístroje, překvapila i zkušené policisty. Dechová zkouška u piráta silnic ukázala 4,61 promile alkoholu. S lehkým zraněním ho záchranáři převezli do nemocnice,“ přiblížila za zlínské policisty mluvčí Monika Kozumplíková.

Dopravní policisté podle mluvčí policie postupně zjistili, že čtyřiačtyřicetiletý řidič si vzal vozidlo Škoda Fabia bez vědomí majitele, přitom toto vozidlo bylo trvale vyřazeno z evidence motorových vozidel. Také to, že řidič není držitelem žádného řidičského oprávnění.
„Při své divoké jízdě muž nejprve narazil do zaparkovaného vozidla Škoda Octavia, poté do Fordu Escort, mezitím strhl sedm kovových sloupků u okraje vozovky. Ve snaze ujet vrazil ještě do vjezdové brány a sloupků brány u vjezdu do dvou rodinných domů, kde zůstal stát. Celková škoda je předběžně vyčíslena na téměř třicet tisíc korun,“ doplnila Monika Kozumplííková.

Dva přestupky řidiče z obce na Uherskohradišťsku tak nyní bude ve správním řízení projednávat příslušný úřad.

„Dopravní policisté společně s kriminalisty budou řešit jeho jízdu pod vlivem alkoholu jako podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou až tři roky odnětí svobody,“ uzavřela zlínská policejní mluvčí.